Human Pattern Randevu

http://www.7-17basari.com/
Şubat 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
dikkat eksikliği ilaçsız tedavi

Dikkat Eksikliği İlaçsız Tedavi!

Dikkat eksikliği ilaçsız tedavi yöntemleri ile çözülebilir. Özellikle çocuklarda odaklanamama, dalgınlık ve özgüven kaybına bağlı dikkat eksikliği varsa , ilaçsız tedavi yöntemleri tercih edilmelidir. Dikkat eksikliği tedavisinde çocuklarla iletişim kurmak yerine, kısa yoldan ilaç tedavisine başvurulmaktadır. Alternatif çözüm yöntemleri ile dikkat eksikliğinden kurtulmak mümkün!

Devamını Oku

dikkat eksikliği egzersizleri

Dikkat Eksikliği Egzersizleri

Dikkat eksikliği egzersizleri her gün düzenli olarak yapıldığında % 80 oranında başarı sağlar. Bu egzersizleri öğrendikten sonra, kişi kendisi de rahatlıkla yapabilir. Dikkat eksikliği olan bir çocuksa, ebeveynleriyle beraber eğlenceli oyunlarla bu egzersizleri yapabilirler.

Devamını Oku

okul-oncesi-hazirlik

Okul Öncesi Hazırlık

Okul Öncesi Hazırlık:

Okul öncesi hazırlık ile başlayan süreç, özellikle Finlandiya başta olmak üzere tüm Avrupa milletleri modern eğitim sistemlerini
terk edip geleneksel eğitim sistemlerine dönmeye başlamıştır. Sürekli başarı ve hedef odaklı sınav sistemi yerine, çocukların araştırma yeteneklerini, sorgulama içgüdülerini törpülemeyen yöntemler için milyar dolar bütçeler harcamaktadırlar.

Devamını Oku

nasıl teog birincisi olunur

Nasıl TEOG Birincisi Olunur? Mahir Gündoğdu

TEOG Birincisi Mahir Gündoğdu:

Nasıl Teog birincisi olunur : Mahir Gündoğdu kolay olunmuyor: ”Sen hele bir kazanama TEOG’ u, Çemişgezek’ te okutacağım seni ! ” cümlesini bir çok anne baba kurmuştur. Cahir Sıtkı Tarancı’ nın şiirinde, özlemi ifade etmek için kullandığı ücra bir köy olan Çemişgezek’ te dünyaya geldi. Okurken bir yandan da yaylada çobanlık yapan Mahir Gündoğdu, zor şartlar altında kitaplarını hiç yanından ayırmadı. Sadece ders kitapları değil, azminin temeli okuduğu romanlar, hikayeler oldu. Çalışkanlığı ise azmiyle birleştiğinde ona artık Tunceli’ nin dağları bile engel olamazdı. TEOG birincisi olarak Robert Kolej’i kazandı…

Devamını Oku

arican-hareketleri

Çok Güzel Hareketler Bunlar!

Çocukluğu:

Küçükken çok yaramaz, evde duvarlara tırmanan hiperaktif bir çocuktu.  Hatta tavanda ayak izleri olurdu, komşular eve geldiğinde annesine “seninki yukarda mı acaba” diye soruyorlardı.

10 yaşına kadar kabına sığmayan baş etmesi zor bir çocuk olarak tanındı. Ta ki beden eğitimi öğretmeni onu okul bahçesinde elleri üzerinde yürürken keşfedene kadar. Bunun üzerine öğretmeninin tavsiyesiyle jimnastiğe başladı. Rakipleri bu spora 4-5 yaşında başlamasına rağmen, doğal yeteneği ve çalışma azmi ile açığını kısa sürede kapatmayı başardı.  5 yıl boyunca aralıksız düzenli ve sık tekrarlarla jimnastiğe devam etti.

Devamını Oku