DUYGU - Zihin Egzersizleri

duygu-zihin-egzersiziÜlkemizde çocuklarımızın ve gençlerimizin yaratıcılıklarını gösterecekleri alanlar oldukça sınırlıdır. Pek çoğu önüne çıkan engellerden dolayı olumsuz düşüncelere kapılıp özgüvenini ve motivasyonu kaybetmektedir.

Bu negatif duygu durum zamanla sınav kaygısı, yetersizlik ve dikkat eksikliği problemlerini ortaya çıkarmaktadır.  Henüz 7 - 8 yaşlarındaki minik çocuklarda bile yoğun stres ve kaygı bozuklukları gözlenmektedir. Bunlar giderilmediğinde, ilerleyen dönemlerde, özellikle TEOG  ve Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerde, çarpıntı, kitlenme ve depresyona varan sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Maalesef bu şikayetler yüzünden henüz 16 yaşında gençlerimize antidepresan tedavisine başlanmaktadır.  

San Francisco ve California Üniversiteleri' nde, terapist, dil bilimci,  ve bilgisayar mühendisleri tarafından ortak atölye çalışmaları sonucu oluşturulmuş, etkinliği kanıtlanmış bir dizi egzersizle, ilaç tedavisine gerek kalmadan, stres, kaygı ve dikkat eksikliği gibi problemler çözülebilmektedir. Özellikle bu teknikler çocuklar üzerinde güvenilirdir ve çok daha etkili olmaktadır. 3D Başarı Modeliye çocuklar günde sadece 2 dk bu egzersizleri ve oyunları oynadığında stresten ve kaygılarından kurtulmaktadırlar.