DAVRANIŞ - Denge Egzersizleri

davranış-denge-egzersizleriKarakter ve davranış aynı şeyler değildir. Bu tarz davranışların ortaya çıkmasındaki en önemli neden vücudumuzdaki dengesizliklerden meydana gelen kararsız durumdur.

Ülkemizde spor kültürü ve sağlıklı beslenme tam olarak oturmadığından, çocuklarımız bedenen dengesiz ve dolayısıyla kararsız yetişmektedir. Vücutta bir dengesizlik varsa mutlaka beyinde yani düşüncelerde de bir dengesizlik olacaktır. Bu da zamanla çocuklarda ve gençlerde kaygı, stres ve öz güven eksikliğine neden olmaktadır.

Tennessee Üniversitesi' nde yapılan bir araştırma sonucunda vücut dengesine yönelik yapılan egzersizlerle çocukların davranışlarının düzeldiği kanıtlanmıştır. Ülkemizde de örnekleri bulunmaktadır
(detaylı bilgi için tıklayınız) 

Dil - Duygu ve Davranışlar bir bütün olarak ele alınır ancak en hızlı çözüm beden dilinin yani davranışların değiştirilmesiyle sağlanır. Bu denge egzersizleri, bilimsel olarak kanıtlanmış, çocukların güvenle ve eğlenerek kolaylıkla yapabilecekleri etkin tekniklerdir. 3D Başarı Modeli ile öğrenilen teknikler, günde sadece 2 dakika tekrar edilerek ve her zaman istenilen yerde yapılabilir. Bu egzersizler çocuğunuzda ve sizde içselleştikten sonra kendi yaratıcılığınızla bu teknikleri kullanarak  yeni oyunlar geliştirebilirisiniz. Unutmayın DİL - DUYGU - DAVRANIŞ egzersileri yaşam biçiminiz haline geldiğinde stres, kaygı ve başarısızlık düşünceleri çocuğunuza ve size artık yaklaşamayacak.